SOCIĀLĀ APDROŠINĀŠANA TIEM, KAS PELNA MAZĀK

0

2021-07-02

Aleksandrs Antonovs:

Finanšu ministrija ierosina no katra strādājošā, neatkarīgi no algas līmeņa, iekasēt sociālās iemaksas kā no minimālās algas, t.i. 170 EUR mēnesī.

FM kolēģi saka, ka zaudējot darbu, par sociālās apdrošināšanas maksājumiem pēc zemi apmaksātā daļslodzes darba, nevar izdzīvot – taču skaidrs, ka arī par šo zemo daļslodzes algu bieži vien nevar izdzīvot. Tātad cilvēks izvēlas šo nodarbinātību citu mērķu vadīts. Daudziem nodarbinātība nav tikai iztikas nodrošināšana: pieredzes iegūšana, sevis pierādīšana, vajadzības sajūta, noderīga laika pavadīšana, tā ir tikai daļa no ne-finanšu iemesliem.

Pielikt visiem darbiem vienu un to pašu mērauklu ir nepareizi. Pieprasot par visiem maksāt sociālās nodevas 170 EUR mēnesī nozīmēs, ka daudzi no pašlaik 260 000 daļslodzē nodarbinātiem zaudēs darbu! To skaidri un skaļi pauž arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

Valdībai ir jāatsauc savs priekšlikums par neproporcionāli augsto sociālo iemaksu ieturēšanu no zemas algas un daļslodzē nodarbinātiem, jo priekšlikums, kas deklarēts kā palīdzība, tieši un nepastarpināti kaitēs šiem cilvēkiem! 

Evija Papule: Visos laikos bijuši cilvēki, kuri sevī jūt nemieru, kurus urda sirdsapziņa, jo valstiskā līmenī lietu...

Lasīt vairāk

Vjačeslavs Dombrovskis: Tikai slinkais vēl nav izteicies par "vakcīnu loterijas" organizēšanu un tās izmaksām. Tās...

Lasīt vairāk

Aleksandrs Antonovs: Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera vakar vērtēja valdības un Saeimas darbu ar vārdiem:...

Lasīt vairāk

0 Comments

Sazināties ar mums

“Republika 2030” Biedrība; Reģ. Nr. 40008306038;
Garkalnes novads, Sunīši, Gaigalu iela 13, LV-2137.

Latvia

Copyright © 2021 Privātuma Politika