NODOKĻU IZMAIŅAS SAPROT VIEN ŠAURA ELITE

0

2021-07-30

Evija Papule:

Šobrīd nodokļu izmaiņas, kas stājās spēkā ar 1.jūliju, saprot vien šaura elite – tie, kuri paši šo haosu radījuši.

Reāls piemērs no dzīves – mākslinieks, kuram ir pasūtījums, un kurš būtu gatavs samaksāt visus nodokļus. Tikai maza problēma – iepazīstoties ar publiski pieejamo informāciju, viņš tā arī nesaprot, kā veidojas kopējā summa, kas viņam jāprasa par pasūtījumu un cik daudz viņam ir jāsamaksā nodokļos?! Cilvēkam ir augstākā izglītība, tiesa gan ne finanšu, ne ekonomikas jomā, bet gan mākslā.

Ir pilnīgi nepieņemami radīt tik sarežģītu nodokļu sistēmu, ka cilvēkiem, kuri būtu gatavi samaksāt visus nodokļus, vienkāršāk izrādās norēķināties ar skaidru naudu. Sasniegts jauns līmenis – nodokļu sistēma, kas motivē nemaksāt nodokļus, jo to gandrīz neviens, uz kuru tā attiecas, nesaprot. Tādējādi valsts cieš dubultā – plaukst ēnu ekonomika un vairojas to cilvēku skaits, kas slimības gadījumā un vecumdienās būs nožēlojamā situācijā.

Valdība un Finanšu ministrija! Beidziet vainot cilvēkus nodokļu nemaksāšanā un izdariet savu mājasdarbu – izveidojiet vienkāršu, taisnīgu un visiem cilvēkiem saprotamu nodokļu sistēmu!

Foto: Saeimas kanceleja

Evija Papule: Visos laikos bijuši cilvēki, kuri sevī jūt nemieru, kurus urda sirdsapziņa, jo valstiskā līmenī lietu...

Lasīt vairāk

Vjačeslavs Dombrovskis: Tikai slinkais vēl nav izteicies par "vakcīnu loterijas" organizēšanu un tās izmaksām. Tās...

Lasīt vairāk

Aleksandrs Antonovs: Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera vakar vērtēja valdības un Saeimas darbu ar vārdiem:...

Lasīt vairāk

0 Comments

Sazināties ar mums

“Republika 2030” Biedrība; Reģ. Nr. 40008306038;
Garkalnes novads, Sunīši, Gaigalu iela 13, LV-2137.

Latvia

Copyright © 2021 Privātuma Politika