Mēs nevarēsim attīstīt tranzītu, ja uzturēsim sliktas attiecības ar kaimiņiem

a.matiss-2

0

2021-07-01

Anrijs Matīss, pieredzējis eksperts transporta nozarē, bijušais satiksmes ministrs:

Latvijai jāīsteno pragmatisks, ekonomisko orientēts, ārpolitikas kurss, veidojot konstruktīvas attiecības ar kaimiņvalstīm, jo tikai šajā gadījumā var cerēt uz tranzīta nozares atveseļošanos.

Attiecibas ar Krieviju un Baltkrieviju ir tādas, kādas mēs paši tās veidojam. Mūsu attiecibas tagad ir zemākajā punktā kopš Valsts neatkarības atjaunošanas, un protams, ka tranzīta nozare smagi cieš no politikas. Nevar pieņemt racionālos biznesa lēmumus, ja politiķi savā starpā izmanto agresīvu politisko retoriku. Es nekādā gadījumā neaicinu atteikties no mūsu valsts principiem un vienota Eiropas Savienības ārpolitikas kursa, bet tomēr jāatceras, kāds ir mums ģeogrāfiskais stāvoklis un kas ir mūsu kaimiņi. Mēs nevarēsim attīstīt tranzīta pakalpojumus ar piemēram, Ķīnu vai Indiju, ja mums būs sliktas attiecibas ar kaimiņiem, kas liegs mums tranzīta pārvadājumus.

Paskatīsimies uz Krievijas un Vācijas attiecibu piemēru: neskatoties uz dažām nesaskaņām, viņiem ir labas ekonomiskas attiecības – piemēram projekts “Nord Stream 2”, neskatoties uz reģiona partneru iebildumiem tomēr virzās uz priekšu.

Manuprāt, mums jāīsteno nacionālajām interesēm atbilstoša, pragmatiska politika un pirmajā vietā jānostāda mūsu valsts intereses.

Foto: Aivis Freidenfelds, Satiksmes ministrija

Evija Papule: Visos laikos bijuši cilvēki, kuri sevī jūt nemieru, kurus urda sirdsapziņa, jo valstiskā līmenī lietu...

Lasīt vairāk

Vjačeslavs Dombrovskis: Tikai slinkais vēl nav izteicies par "vakcīnu loterijas" organizēšanu un tās izmaksām. Tās...

Lasīt vairāk

Aleksandrs Antonovs: Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera vakar vērtēja valdības un Saeimas darbu ar vārdiem:...

Lasīt vairāk

0 Comments

Sazināties ar mums

“Republika 2030” Biedrība; Reģ. Nr. 40008306038;
Garkalnes novads, Sunīši, Gaigalu iela 13, LV-2137.

Latvia

Copyright © 2021 Privātuma Politika